IV KOLEJKA OKIEM EXPERTA

• autor: wojtgradz, 2014-08-26 08:31

Koniec sierpnia a przed nami już 4 kolejka LO. Na czele tabeli Czarni i Podlasie po 9pkt. Tabelę zamyka Naprzód i Tajfun, bez punktów. W ostatniej kolejce pierwsze punkty zdobyła Jabłonianka pokonując Unin 1-0 oraz Hutnik, który zremisował z Tygrysem 4-4.

Po trzech kolejkach najlepszym strzelcem LO jest Dariusz Osica zawodnik Fenixa, który na swoim koncie ma 3 bramki.

W IV kolejce dojdzie do dwóch ciekawych spotkań. W Hucie Tygrys zmierzy się z Victorią, a w Sokołowie zespół Podlasia podejmie beniaminka ligi Tajfun Jartypory.

Zapraszam do typowania IV kolejki LO oraz kulturalnej dyskusji na temat par IV kolejki Ligi Okręgowej.

herbMiedzanka Miedzna(b) -  Orzeł Unin(b) herb

Zespół Miedzanki po trzech spotkaniach na swoim koncie ma 6pkt. Beniaminek na początku ligi przegrał wysoko z Tygrysem zaś od drugiej kolejki trwa passa zwycięstw. Wygrana w II kolejce z Jabłonianką 2-0 a w ostatniej kolejce ze Skórcem 2-0. W Pucharze Polski we wtorkowe popołudnie wygrał z Legionem 3-1. Unin podobnie jak Miedzanka ma 6pkt. Pierwsze dwa spotkania wygrała a w ostatniej kolejce minimalnie uległa Jabłoniance 1-0. Faworytem spotkania Miedzanka, która złapała wiatr w żagle.

TYP: 1, wynik 1-0

herb Zryw Sobolew - Jabłonianka Jabłonna Lacka herb

Zryw w ostatniej kolejce przegrał w Zbuczynie 4-2. Aktualnie po dwóch kolejkach ma 3pkt. Jabłonianka po słabym początku i przegraniu dwóch meczów z rzędu w ostatniej kolejce skromnie pokonała Orła Unin w Jabłonnie 1-0. Sięgając pamięcią do wcześniejszych spotkań Zrywu to Jabłonianka ani razu nie wygrała w Sobolewie, nawet dodam, że nie zdobyła tam pkt. Trudno wskazać faworyta, ponieważ obie drużyny grają nie równo.

TYP: X, wynik 1-1

herb Fenix Siennica -  Wektra Zbuczyn herb

Fenix w ostatniej kolejce pewnie pokonał w Sobolewie Sęp Żelechów(na boisku Sępa prowadzone są prace). Wektra także odniosła zwycięstwo i pokonała na własnym placu Zryw Sobolew 4-2. Fenix po 3 kolejkach jest nadal nie pokonany. Wektra 6pkt zdobyła na własnym boisku, który jak już nie raz zaznaczałem jest twierdzą, którą trudno zdobyć. Obie drużyny znają się bardzo dobrze z wcześniejszych potyczek. Faworytem Fenix, który zaczyna się z meczu na mecz rozkręcać.

TYP: 1, wynik 2-0

herb Watra Mrozy - Sęp Żelechów herb

Watra w III kolejce mierzyła się z Wilgą Miastków. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy z Miastkowa 2-0. Sęp zaś przegrał swoje spotkanie które rozegrał w Sobolewie przeciwko fenixowi 3-0. Obie drużyny na swoich kontach maja po 3pkt. Watra dwa spotkania rozegrała na wyjeździe i je przegrała. Na własnym boisku pokonała wysoko 4-0 Tajfuna. Faworytem spotkania Watra, która na własnym boisku jest bardzo groźną drużyną.

TYP: 1, wynik 2-1

herb Czarni Węgrów(s) - Wilga Miastków herb

Faworyt do wygrania ligi Czarni w ostatniej kolejce mierzyli swoje siły w Jartyporach. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1 chociaż do przerwy był remis 1-1. Wilga pokonała na własnym boisku Watrę Mrozy. Czarni po 3 kolejkach z kompletem punktów przewodzą tabeli LO. Nie powinni mieć problemu z dopisaniem kolejnych 3pkt. Wilga słabo gra na wyjazdach, co powinna wykorzystać drużyna z Węgrowa. Faworyt gospodarz.

TYP: 1, wynik 3-0

herb Podlasie Sokołów Podlaski -  Tajfun Jartypory(b) herb

Podlasie podobnie jak Czarni na swoim koncie ma komplet zwycięstw. W ostatnim spotkaniu pokonała na wyjeździe Victorię 2-0. Tajfun w ostatniej kolejce przegrał na własnym boisku z Czarnymi Węgrów 3-1. Tajfun bez punktów po 3 spotkaniach. Spotkanie zapowiada się bardzo interesująco. Tajfun powinien zacząć zdobywać punkty a najlepiej zrobić to na boisku rywala z sąsiedniej miejscowości.

TYP: 1, wynik 2-0

herb Tygrys Huta Mińska -  Victoria Kałuszynherb

Tygrys w ostatnim spotkaniu zremisował. Wyjazdowy remis 4-4 i punkt z ciężkiego terenu jakim jest boisko Hutnika można uznać za dobry prognostyk przed następnymi spotkaniami. Aktualnie Tygrys obok Czarnych, Podlasie i Fenixa jest drużyna niepokonaną. Victoria w ostatniej kolejce przegrała na własnym boisku z Podlasiem 2-0, chociaż do przerwy utrzymywał się remis a bramkach Victorii czynił cuda, nawet obronił rzut karny. Faworytem spotkania Tygrys, który swoje spotkania rozgrywa w Hucie, jednak do składu Victorii wracają jej podstawowi gracze tak więc czekam na niespodziankę i może 3pkt wrócą do Kałuszyna.

TYP: X, wynik 2-2

herb Naprzód Skórzec(s) -  Hutnik Huta Czechy herb

Drużyna ze Skórca po spadku miała walczyć o powrót do IV ligi ale jak na razie to musi walczyć ale o punkty w LO. Po trzech kolejkach podobnie jak Tajfun ma ich zero. W ostatniej kolejce przegrał na własnym boisku z Miedzanką 2-0. Hutnik jako gospodarz zremisował z Tygrysem 4-4 i zapisał na swoje konto pierwszy punkt w lidze. Spotkanie bardzo ciekawe, ponieważ faworytem jest Hutnik moim zdaniem oczywiście, a Naprzód musi wygrać to spotkanie aby zacząć piąć się w górę tabeli.

TYP: 2, wynik 1-3

autor: ~anonim 2014-08-30 13:34:45