V KOLEJKA OKIEM EXPERTA

• autor: wojtgradz, 2014-08-29 16:17

Czas szybko leci a przed nami już kolejna 5 już kolejka Ligi Okręgowej. Faworyci nie zawodzą. Czarni i Podlasie z kompletem punktów. Za nimi Tygrys i Fenix po dwa oczka mniej. Tabelę zamyka bez punktów Tajfun, za nim Skórzec z pierwszymi punktami (1 pkt za remis) i Hutnik z dwoma oczkami na koncie.

Środowa kolejka trudna do przewidzenia w typowaniu. W większości powinni wygrać gospodarze spotkań a jak będzie okaże się w środowy wieczór, gdzie będziemy znali wszystkie wyniki spotkań V kolejki Ligo Okręgowej.

Zapraszam do typowania.

herbHutnik Huta Czechy - Miedzanka Miedzna(b) herb

Hutnik w ostatniej kolejce stracił zwycięstwo w ostatniej minucie spotkania. Stawiałem, że Hutnik powinien poradzić sobie ze Skórcem, który bardzo słabo rozpoczął rozgrywki LO. Długo Naprzód prowadził a potem dwie zabójcze akcje i Hutnik objął prowadzenie. Końcówka dla Skórca i pierwsze punkty dla spadkowicza. 2-2. Miedzanka zaś na własnym boisku podejmowała Orzeł Unin z którym to rywalizowała sezon wcześniej w A klasie. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 2-1 i dopisaniem do konta 3 oczek. Miedzankę czeka poważny sprawdzian z Hutnikiem. Uważam, że Hutnik powinien spokojnie poradzić sobie z Miedzanką. Środek tygodnia i odległość to atuty Hutnika.

herb Victoria Kałuszyn - Naprzód Skórzec(s) herb

Victoria w niedzielne popołudnie swoje spotkanie rozgrywała w sąsiedniej Hucie, gdzie gra Tygrys. Spotkanie zakończyło się sromotną porażką Victorii 6-1. Była to 4 porażka w pięciu ostatnich spotkaniach. Aktualnie Victoria na swoim koncie ma 3pkt. Naprzód podejmował na własnym boisku Hutnika, który dzielnie walczył jednak nie zdołał utrzymać prowadzenia i rzutem na taśmę Naprzód ratuje remis i pierwszy punkt w LO. Victoria musi w środowe popołudnie wygrać ze Skórcem. To jej obowiązek. Każdy inny wynik będzie dla nich porażką.

herb Tajfun Jartypory(b) -  Tygrys Huta Mińska herb

Tajfun w IV kolejce udał się do sąsiada zza miedzy Sokołowa Podlaskiego aby rozegrać swoje kolejne spotkanie w LO. Wynik końcowy mówi sam za siebie 6-0 dla gospodarzy, Tajfun bez punktów na koncie po IV kolejkach ligowych. Kolejne spotkanie kończone w 10. Tygrys pokazał w kolejnym spotkaniu, że brak kilku graczy nie wpłynął na jakość gry i odprawił z kwitkiem Victorię 6-1. Tajfun w środowe popołudnie ma szansę na zdobycie pierwszych punktów. Tygrys może przyjechać w optymalnym składzie, ponieważ odległość między Hutą Mińska a Tajfunem nie jest duża.

herb Wilga Miastków - Podlasie Sokołów Podlaski herb

Podlasie wygrało czwarte spotkanie ligowe z rzędu i z kompletem punktów wraz z Czarnymi przewodzi w w tabeli LO. W ostatnim spotkaniu Podlasie na własnym boisku pogoniło Tajfun 6-0. Wilga została pokonana w Węgrowie 3-0. Spotkanie w Miastkowie zapowiada się bardzo interesująco, ponieważ Wilga gra w kratkę potrafi przegrać ze słabeuszem a wygrać z liderem, tak więc podobnie jak rok temu stawiam na niespodziankę i przewiduję wygraną Wilgi.

herb Sęp Żelechów - Czarni Węgrów herb

Sęp w ostatniej kolejce mierzył swoje siły w Mrozach gdzie grał z gospodarzami Watrą. O tym spotkaniu można powiedzieć, że Sęp powinien wygrać, a nie wykorzystane sytuacje się mszczą. Sęp prowadził już 2-1 jednak w końcówce dał sobie strzelić 2 bramki i przegrał 3-2. Czarni spokojnie tak jak na lidera przystało wygrali spotkanie z Wilgą Miastków 3-0. Komplet punktów na koncie i pierwsze miejsce w tabeli mówią same za siebie. Środowa kolejka i pierwsza strata punktów drużyny z Węgrowa. Gdyby spotkanie było rozgrywane w Żelechowie to scenariusz by się sprawdził, jednak spotkanie rozegrane zostanie na innym boisku tak więc faworyt Węgrów.

herb Wektra Zbuczyn -  Watra Mrozy herb

Wektra drużyna własnego podwórka. W ostatniej kolejce dała sobie szybko wbić dwie bramki i do końca spotkania nie zdołała odrobić strat w Siennicy i uległa miejscowemu Fenixowi 3-1. Watra zaś szczęśliwie wygrała z Żelechowem w Mrozach, gdzie prowadziła, przegrywała i znowu prowadziła i prowadzanie nie oddała do końca. Bramkarz zawodnik, który uratował spotkanie Watrze. Spotkanie w Zbuczynie, faworyt tylko jeden. Strata punktów dla Wektry będzie jak porażka.

herb Jabłonianka Jabłonna Lacka -  Fenix Siennicaherb

Wygra, przegra czy zremisuje? Cztery kolejki za nami a Jabłonianka tylko 3pkt. Fenix punktów 10. W ostatniej kolejce Jabłonianka w sobotnie popołudnie spotkanie rozgrywała w Sobolewie. Minimalnie przegrała, chociaż z gry powinna wywieść minimum remis(nie trafiony rzut karny). Fenix na własnym boisku pokona każdego, a jak nie pokona to zremisuje ale nie zejdzie z niego pokonany. Tym razem było podobnie, szybkie dwie bramki na otwarcie spotkania, wynik końcowy 3-1 dla Fenixa a Watra do Zbuczyna wracała na tarczy. W Jabłonnie Jabłonna musi pokazać, że jeżeli nie wychodzą jej wyjazdy to chociaż na własnym podwórku nie będzie "drużyną do bicia". Faworytem Fenix.

herb Orzeł Unin -  Zryw Sobolew herb

Unin dwa spotkania wyjazdowe, dwie minimalne przegrane. 2 tyg temu w Jabłonnie przegrana 1-0, a teraz z Miedzanką w Miedznie 2-1. Na własnym boisku nie pokonani bez straty bramki. Zryw w ostatniej kolejce pokonał szczęśliwie Jabłoniankę 1-0 i na koncie ma 6 pkt po 4 spotkaniach. Faworytem w tym spotkaniu beniaminek z Unina, który po dwóch przegranych z rzędu powinien wygrać.