VI KOLEJKA OKIEM EXPERTA

• autor: wojtgradz, 2014-08-29 16:35

Zaraz minie pierwszy tydzień szkoły a Liga Okręgowa Siedlecka rozegra kolejną już 6 kolejkę. W środowej kolejce(na szczęście już ostatniej) liderzy nie zawiedli. Czarni i Podlasie dopisało do swojego konta po 3pkt.

Pierwszą porażkę w sezonie poniósł Fenix w Jabłonnie a swoje pierwsze spotkania wygrał Hutnik z Miedzanką i Skórzec z Victorią. Bez punktów pozostaje zespół z Jartypor.

Zapraszam do komentowania i obstawiania kolejnej kolejki ligowej.

herbMiedzanka Miedzna(b) -  Zryw Sobolew herb

Miedzana w środowe popołudnie minimalnie w końcówce spotkania uległa Hutnikowi Huty Czachy. Wynik końcowy 2-1 dla Hutnika. Dla gospodarzy była to pierwsza wygrana w sezonie. Zryw zaś na wyjeździe pokonał 2-1 Orła Unin. Obie ekipy mają po 9 pkt. Faworytem beniaminek z Miedznej.

herb Fenix Siennica - Orzeł Unin herb

Fenix tak jak rok wcześniej nie zdołał ugrać punktów w Jabłonnie. Po ciekawym spotkaniu i "fajnych" bramkach Fenix uległ w Jabłonnie 5-3. Była to pierwsza porażka Fenixa w sezonie. Orzeł zaliczył bardzo dobry początek i wygrał dwa spotkania. Potem przegrana w Jabłonnie, Miedznie i teraz u siebie z Sobolewem. Stawiałem na Orła z racje tego, że na swoim boisku nie stracił bramki i jak na razie zdobył wszystkie punkty. Fenix po przegranej w Jabłonnie powinien bez problemu wygrać na własnym placu.

herb Watra Mrozy -  Jabłonianka Jabłonna Lacka herb

Watra jako pierwsza w tym sezonie wywozi z twierdzy Zbuczyna punkty. Spotkanie z Wektrą zakończyło się remis 1-1 i cennym punktem. Jabłonianka pokonała Fenixa na własnym boisku 5-3 i z 6pkt zajmuje 9 miejsce w tabeli. Raz tylko udało się wygrać Jabłoniance w Mrozach podczas pucharu. Potem przegrany mecz ligowy 3-1. Watra dwa spotkania na własnym boisku rozegrała i dwa wygrała tak więc zapowiada się ciekawe spotkanie. Faworytem Watra.

herb Czarni Węgrów(s) - Wektra Zbuczyn herb

Czarni z racji remontu boiska Sępa swoje spotkanie wyjazdowe rozegrali na własnym boisku. Sęp nie straszny a wynik końcowy 4-1 i po pięciu spotkaniach 15pkt na koncie oraz fotel lidera. Wektra chociaż nie ugrała pełnej puli to jednak nie smak pozostał. Na własnym boisku tylko zremisowała z Watrą Mrozy 1-1. Jeżeli nie wygrywać na własnym boisku to na wyjazdach, ale wyjazd bardzo trudno bo do Lidera, który nie powinien mieć problemów z dopisaniem kolejnych 3pkt na własne konto.

herb Podlasie Sokołów Podlaski -  Sęp Żelechów herb

Podlasie podobnie jak Czarni pięć spotkań pięć wygranych 15pkt na koncie. Spotkanie w Miastkowie bardzo ciężkie. Tak jak tytuł na stronie Podlasia, 3 bramki, 3 pkt, 3 czerwone kartki. Podlasie wygrało 3-2 ale jak widać 3 czerwone kartki stawiają drużynę w ciężkiej sytuacji przed kolejnym spotkaniem. Sęp swoje spotkanie przegrał na wyjeździe z Czarnymi 4-1 jednak przy sytuacji Podlasia może pokusić się o zwycięstwo.

herb Tygrys Huta Mińska -  Wilga Miastków herb

Tygrys nie zwalnia. Obok Podlasia i Czarnych nie zaznał porażki. W środę pokonał na wyjeździe Tajfun 2-0. 13pkt na koncie i 3 miejsce. Wilga po ciężkim spotkaniu uległa drużynie z Sokołowa 3-2. Tygrys na własnym boisku nie powinien mieć problemów z Wilgą. Każdy inny wynik niż wygrana Tygrysa będzie niespodzianką.

herb Naprzód Skórzec(s) -  Tajfun Jartypory(s) herb

Stało się. Po 4 porażkach z rzędu Skórzec odpalił i to w wielkim stylu. Na wyjeździe w Kałuszynie pokonał Victorię 3-1. Tajfun przegrał 5 już spotkanie w LO i jako jedyna drużyna ma 0 konto i ostatnie miejsce w LO. Naprzód złożony głównie z młodych zawodników po wygranej z Kałuszynie będzie miał smaczek na kolejne 3pkt a do Skórca przyjedzie najsłabsza drużyna ligi. Nie powinien mieć problemów z pokonaniem Tajfuna.

herb Hutnik Huta Czechy - Victoria Kałuszyn herb

Hutnik, który słabo rozpoczął sezon przełamał się i wygrał pierwsze spotkanie w LO. W ostatnich minutach meczy zapewnił sobie zwycięstwo i pokonał Miedzankę 2-1. Do przerwy był remis. Victoria, którą stawiałem w roli faworyta w spotkaniu ze Skórcem przegrała 3-1 na własnym boisku. 3pkt i miejsce w strefie spadkowej. Wizja spadku??? Mam nadzieję, że początek ligi jest słaby i Victoria zacznie systematycznie zdobywać punkty w kolejnych spotkaniach ligowych. Teraz czas na Hutnika.

autor: ~***** 2014-09-05 21:16:20

avatar no to się okażę czy Skórzec nie będzie miał problemów Tajfun musi byc wygrana i pokazanie że jeszcze zamieszacie w lidze

autor: ~Franek Dolas THM 2014-09-06 12:06:59

avatar Miedzanka Miedzna(b) - Zryw Sobolew 1:3