IX KOLEJKA OKIEM EXPERTA

• autor: wojtgradz, 2014-09-23 14:04

Za nami już połowa Ligi. Na boisku zawodnicy zaczynają odczuwać jesienny klimat. W ostatniej kolejce ligowej na boiskach Siedleckiej Ligi Okręgowej padło 24 bramki co daje nam średnią 3 bramki na spotkanie. Planowo swoje spotkania wygrali Czarni, Podlasie i trzeci w tabeli Tygrys. Siódmej porażki z rzędu w lidze poniósł zespół z Kałuszyna, który zamyka ligową tabelę z dorobkiem 3pkt.

W klasyfikacji strzelców na pierwszym miejscu mamy trzech zawodników; dwóch z Siennicy Arkadiusz Boruciński, Dariusz Osica, oraz z Jartypor Rafał Wieliczko.

Przed nami IX kolejka Ligi Okręgowej w której dojdzie do kilku ciekawych spotkań, między innymi Tajfun zagra derbowe spotkanie z Miedzanką, Fenix podejmie na własnym boisku Watrę a Jabłonianka postara się pokonać Tygrysa w Jabłonnie.

Zapraszam do typowania IX kolejki Ligi Okręgowej i kulturalnej dyskusji.

herbHutnik Huta Czechy - Sęp Żelechówherb

Hutnik w ostatniej kolejce przegrał na własnym boisku z Wilgą Miastków 3-2. Po tej porażce do dymisji podał się trener Hutnika, a zastąpił go kapitan Hutnik Rafał Głąbicki. Sęp bez własnego boiska wszystkie spotkania rozgrywa na wyjazdach uległa w VIII kolejce spadkowiczowi ze Skórca 3-0. Faworytem spotkania Hutnik, który pod wodzą nowego trenera musi zacząć wygrywać.

herbZryw Sobolew - Czarni Węgrów(s)herb

Zryw swoje spotkanie rozgrywał w Mrozach. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 1-0. Zryw po ośmiu kolejkach na swoim koncie ma 9pkt. Czarni w niedzielne popołudnie gościli w Węgrowie beniaminka z Unina. Spotkanie planowo zakończyło się wygraną gospodarzy 2-0. Czarni jadą do Sobolewa rządni rewanżu za puchar w którym ulegli na boisku Zrywu 2-0. Teraz walka dotyczy pkt w lidze, w której liderem są Czarni.

herbTajfun Jartypory(b) - Miedzanka Miedzna(b)herb

Derby. Tajfun od wielu już lat mierzy się z drużyną z Miedznej. W A klasie obie drużyny toczyły wyrównane boje, obie też awansowały do LO. Wyżej w tabeli jest Miedzanka która przegrała z Fenixem na własnym boisku 3-1. Tajfun po słabym początku zaczął punktować i ostatnie 3 spotkania wygrał. Ostatnie 4-0 z Victorią w Kałuszynie. Faworyt, hmm Tajfun. Nikt jeszcze 4 kolejki temu nie stawiał by na Tajfuna w roli faworyta, ponieważ drużyna nie miała żadnego pkt. Teraz ma ich 9 a od trzech kolejek nie straciła bramki.

herbWilga Miastków - Victoria Kałuszynherb

Wilga pokazała charakter i wygrała na trudnym terenie w Trąbkach, gdzie swoje spotkania rozgrywa drużyna Hutnika. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-2 dla Wilgi. Victoria kolejne spotkanie przegrała. Tym razem pozwoliła na własnym boisku wbić sobie 4 bramki beniaminkowi z Jartypor. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-0 dla Tajfuna. Dla Victorii była ta siódma porażka z rzędu. Victoria zamyka ligową tabelę z 3pkt na koncie.

herbWektra Zbuczyn - Naprzód Skórzec(s)herb

Wektra w VIII kolejce udała się do Huty Mińskiej na spotkanie z Tygrysem. Spotkanie pod dyktando gospodarzy, którzy wygrali 4-0. Tygrys obok Czarnych jest drużyną nie pokonaną w lidze. Skórzec gra w kratkę tak jak już wcześniej pisałem. Raz wygrywa raz przegrywa. Tym razem jednak wygrał drugie spotkanie z rzędu. Na własnym boisku pokonał Sępa Żelechów 3-0. Wektra musi zacząć zdobywać pkt a najlepszym do tego miejscem jest domowe boisko, na którym czuje się bardzo dobrze.

herbJabłonianka Jabłonna Lacka - Tygrys Huta Mińskaherb

Jabłonianka po raz pierwszy przegrała z drużyną Sokołowa. W niedzielne popołudnie w Sokołowie gospodarze minimalnie wygrali 1-0. Tygrys zaś odprawił z kwitkiem zespół z Dziewul 4-0. Spotkania pomiędzy Tygrysem a Jabłonianką obfitują w dużą ilość bramek i tego możemy się spodziewać w niedzielne popołudnie w Jabłonnie. Jabłonianka po ośmiu spotkaniach na swoim koncie ma zaledwie 8pkt. Tygrys ma tych punktów 20. W lidze jeszcze nie zasmakował porażki. Do Jabłonny przejeżdża w roli faworyta, jednak Jabłonianka na własny boisku jeszcze w tej rundzie nie przegrała.

herbOrzeł Unin(b) - Podlasie Sokołów Podlaskiherb

Unin po lekcje footbolu pojechał do Węgrowa gdzie mierzył się ze spadkowiczem z IV ligi Czarnymi. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0. Podlasie minimalnie wygrało po wyrównanym spotkaniu z Jabłonianką 1-0. Unin miał bardzo dobry początek ligi a potem przygasł. Podlasie z jedną porażką na koncie jest v-ce liderem tabeli z 21pkt. Daleki wyjazd nie powinien przeszkodzić drużynie z Podlasia ze zdobyciem 3pkt.

herbFenix Siennica - Watra Mrozyherb

Spotkania pomiędzy Fenixem a Watrą przechodzą do historii. Ile razy już te dwie drużyny grały ze sobą mało kto pamięta. Jak nie w A klasie Warszawskie, to w A klasie Siedleckiej a od dwóch sezonów w LO Siedleckiej. Spotkania bardzo zacięte. Spotkania gdzie czasami jedna bramka decydowała o końcowym wyniku. Fenix ostatnie 3 spotkania wygrał. Ostatnie w Miedznej gdzie pokonał beniaminka 3-1. Watra pokonała na własnym boisku Zryw 1-0. W Siennicy Fenix musi wygrać aby gonić czołówkę.