XI KOLEJKA OKIEM EXPERTA

• autor: wojtgradz, 2014-10-07 13:48

Za nami X kolejek Ligi Okręgowej. W górnej części tabeli bez zmian. Lider Podlasie, v-ce lider Węgrów. Na trzecim miejscu plasuje się Tygrys. W dole tabeli ostatnie miejsce Wilga, przed nią Orzeł i Wektra. W ostatniej kolejce na boiskach Siedleckiej LO padło 36 bramek co daje nam na osiem spotkań średnią  4,5 bramki na spotkanie.

W klasyfikacji na króla strzelców po X kolejkach mamy aż czterech kandydatów:
Hawari Dżamal (Miedzanka Miedzna), Osica Dariusz (Fenix Siennica), Siedlecki Marcin (Podlasie Sokołów Podlaski), oraz Wieliczko Rafał (Tajfun Jartypory).

Spotkanie X kolejki:

Fenix Siennica - Podlasie Sokołów Podlaski.

Zapraszam do komentowania oraz typowania X kolejki Ligi Okręgowej.

herbWilga Miastków - Miedzanka Miedzna(b)herb

Wilga w ostatniej kolejce sromotnie przegrała na wyjeździe w Jartyporach 5-1. Po tej przegranej Wilga z 7pkt na koncie zamyka tabelę Ligi Okręgowej. Miedzanka zaś na własnym boisku podejmowała Watrę Mrozy. Miedzanka na własnym boisku uległa drużynie Watry 4-2 i z 18pkt na koncie zajmuje 5 miejsce. Wilga to spotkanie musi wygrać aby nie zostać na dłużej na dnie tabeli. Faworytem beniaminek z Miedznej, który jeszcze dwa razy pod rząd nie przegrał.

herbSęp Żelechów - Tajfun Jartypory(b)herb

Sęp swoje spotkania w rundzie jesiennej rozgrywa na wyjazdach i tak samo było w ostatniej kolejce gdzie Sęp udał się na swoje kolejne spotkanie do Kałuszyna. Lepszą drużyną tego dnia okazała się Victoria która pokonała Sępa 3-1. Tajfun zaś na własnym boisku pokonał bez problemów ostatnią już drużynę w LO Wilgę Miastków 5-1. Tak jak pisałem wcześniej Sęp swoje spotkania rozgrywa na wyjazdach i w XI zagra w Sobolewie, na boisku Zrywu, które udało mu się wypożyczyć na spotkanie z Tajfunem. Czas się przełamać i zainkasować 3pkt.

herbFenix Siennica - Podlasie Sokołów Podlaskiherb

Fenix w niedzielne popołudnie udał się do Węgrowa aby zmierzyć się z Czarnymi. Przed tą kolejką obie drużyny miały po 22pkt. Spotkanie dużo lepiej ułożyło się dla Czarnych, którzy w pierwszej połowie prowadzili 3-1 a wynik ostateczny 5-2 dla Czarnych. Podlasie swoje spotkanie rozgrywało na własnym boisku. Podejmowało Zryw Sobolew. Pierwsza połowa słaba, w drugiej zaś goście wychodzą na prowadzenie jednak Lider otrząsnął się i wygrał spotkanie 3-1. Fenix, dla którego była to druga przegrana w sezonie, szybko zechce się zrehabilitować za wpadkę i wygrać na własnym boisku.

herbWatra Mrozy - Czarni Węgrów(s)herb

Watra w ostatnim spotkaniu moim zdaniem sprawiła niespodziankę i w Miedznej pokonała beniaminka 4-2. Czarni zaś po przegranej tydzień temu w Sobolewie, chcieli szybko udowodnić, że był to tylko mały wypadek i w niedzielne popołudnie pokonali pewnie Fenixa 5-2. Faworytem spotkania Czarni. Dla Watry i Czarnych będzie to pierwsza potyczka tych drużyn.

herbWektra Zbuczyn - Victoria Kałuszynherb

Wektra moim zdaniem gra poniżej oczekiwań. W ostatniej kolejce zremisowała z Hutnikiem w Trąbkach 1-1 i to można uznać za bardzo dobry wynik, jednak patrząc na tabelę i 8pkt na koncie a do tego strefa spadkowa może rozczarować. Victoria zaś po bardzo słabym początku ligi zaczęła odrabiać straty. W ostatniej kolejce pokonała pewnie na własnym boisku Sępa 3-1. Obie drużyny to spotkanie muszą wygrać. Wektra musi udowodnić, że potrafi grać w piłkę i że LO to miejsce dla niej.

herb Jabłonianka Jabłonna Lacka - Hutnik Huta Czechyherb

Jabłonianka wygrała drugie spotkanie z rzędu. Tydzień temu jako pierwsza pokonała Tygrysa a w X kolejce w sobotnie popołudnie udała się do Skórca aby zmierzyć się ze spadkowiczem z IV ligi i także wygrała. Wynik 2-1 dla Jabłonianki. Hutnik  w ostatnim spotkaniu tylko zremisował na własnym boisku z Wektrą 1-1. Był to drugi remis pod wodzą nowego trenera. Hutnik od 4 kolejek nie zaznał smaku zwycięstwa. W Jabłonnie możemy spodziewać się ciekawego spotkania oraz dużej ilości bramek. Na pewno Hutnik przyjedzie po 3pkt.

herbOrzeł Unin(b) - Naprzód Skórzec(s)herb

Orzeł bo dwóch zwycięstwach z początku ligi nie potrafił w ośmiu kolejkach wygrać żadnego spotkania, jedno zremisował. W ostatniej kolejce przegrał w Hucie Mińskiej z Tygrysem 3-1. Z 7 pkt na koncie zajmuje się w strefie spadkowej. Naprzód zaś po tygodniowej wygranej na wyjeździe w Zbuczynie 4-1 tym razem nie sprostał Jabłoniance na własnym boisku i przegrał 2-1. Skórzec gra nie równo i trudno wskazać czy zdobędzie komplet punktów w Uninie, a stawiam go w roli faworyta.

herbZryw Sobolew - Tygrys Huta Mińskaherb

Zryw nie zdołał ustrzelić Podlasia. W X kolejce zawodnicy z Sobolewa ulegli drużynie z Sokołowa 3-1, chociaż z początkiem II połowy prowadzili 1-0. Tygrys zaś po przegranej w Jabłonnie szybko się otrząsnął i pewnie pokonał beniaminka z Unina 3-1. Trudno wskazać faworyta. Obie drużyny w tabeli 5 miejsc. Zryw ma aktualnie 12pkt na koncie zaś Tygrys 23.

autor: ~w 2014-10-08 14:45:58

avatar wojtek,

Czarni z Watrą grali nie raz i nie dwa w lidze. Ale było to dość dawno temu

autor: wojtgradz 2014-10-08 14:50:56

Profil wojtgradz w Futbolowo OK więc zmieniam jak tak było. Ale Watra chyba grała w Warszawskiej cały czas, chyba, że się też przeniosła kiedyś z Siedleckiej do Warszawskiej, a potem wróciła znowu.

autor: ~w 2014-10-08 15:45:57

avatar Wojtek,
Watra to jedna z tych drużyn gdzie jak powstawał OZPN Siedlce w 1975 roku to już istaniała i miała się dobrze. Do końca bodajże lat 90 i poczatku 20000 Watra grała non stop w siedleckim OZPNie. Zresztą derby Watra: Victoria to klasyka powiatu mińskiego. DO trójkąta bermudzkiego w owym czasie należała też Jutrzenka :-). Więc siłą rzeczy musiała grać z Czarnymi, co jest do sprawdzenia na stronie Victorii w tabelkach archiwalnych w cyklu "oczy..."