statystyki szczegółowe

Aktualności

XII KOLEJKA OKIEM EXPERTA

• autor: wojtgradz, 2014-10-14 13:46

Za nami już XI kolejek Ligi Okręgowej. W ostatniej kolejce na pozycję lidera wrócił zespół z Węgrowa, który wygrał z Watrą Mrozy 1-0. Czarni zamienili się miejscami w tabeli z Podlasiem, które przegrało na wyjeździe z Fenixem i spadło na drugie miejsce. W dole tabeli trzy drużyny; Miastków, Żelechów oraz Unin.

W ostatniej kolejce na boiskach Siedleckiej Okręgówki padło tylko 26 bramek, co daje nam średnią ponad 3 bramek na mecz.

Po XI kolejkach trzech zawodników ma po 9 bramek na swoim koncie, są to: Hawari Dżamal (Miedzanka Miedzna), Osica Dariusz (Fenix Siennica), Wieliczko Rafał (Tajfun Jartypory).

Zapraszam do typowania XII kolejki Ligi Okręgowej.

***************************************************

herbMiedzanka Miedzna(b) - Czarni Węgrów(s)herb

Spotkanie dwóch sąsiadujących ze sobą miejscowości. Miedzanka beniaminek w ostatniej kolejce pokonał na wyjeździe Wilgę Miastków 3-1 i odnotował 7 zwycięstwo w sezonie. Czarni zaś po ciężkim meczu jakim było spotkanie z Watrą Mrozy w Mrozach, wygrało skromnie 1-0 ale liczą się pkt, ponieważ dzięki 3pkt wrócili na fotel lidera. Miedzanka na własnym boisku jest groźna i tylko dyspozycja w danym dniu może im przynieść pozytywny wynik. Jeżeli w drużynie Miedzanki dobre spotkanie rozegrają bracia Hawari to Czarni będą mieć problem z wywiezieniem kompletu punktów.

TYP 2, wynik 0-1

herbPodlasie Sokołów Podlaski - Watra Mrozyherb

Podlasie zasmakowała drugiej porażki w sezonie. Na wyjeździe w niedzielne popołudnie wybrało się do Siennicy gdzie grało z Fenixem. Pierwsza połowa dla Podlasia 1-0, w drugiej to gospodarze doszli do głosu i wygrali 2-1. Ta przegrana spowodowała spadek z pozycji lidera na drugie miejsce. Watra na własnym boisku podejmowała Czarnych. Spotkanie skończyło się wynikiem 1-0 dla gości. Jeżeli w tym spotkaniu Watra zagra podobnie jak z Czarnymi albo Miedzanką to Podlasie może mieć problemy z kompletem punktów.

TYP X, wynik 1-1

herbTygrys Huta Mińska - Fenix Siennicaherb

Tygrys opadł z sił. W ostatniej kolejce przegrał na wyjeździe ze Zrywem w Sobolewie 3-2. Była to druga porażka w sezonie i spadek na IV miejsce w tabeli. Fenix zaś pokazał charakter i po słabej przegranej pierwszej połowie z Podlasiem, w drugiej udowodnił, że cały czas będzie liczył się w walce o awans do IV ligi. Spotkanie wygrał 2-1, awansował na III miejsce i do pierwszego miejsca traci już tylko 3pkt. Spotkanie bardzo ciekawe, ponieważ obie drużyny są w czołówce tabeli, a przegrana którejś z nich może spowodować oddalenie się od pierwszej dwójki.

TYP 2, wynik 1-3

herbNaprzód Skórzec(s) - Zryw Sobolewherb

Naprzód w XI kolejce udał się do dalekiego Unina na spotkanie z beniaminkiem Orłem Unin. Cały czas gonił wynik ponieważ przegrywał 1-0, 2-1, 3-2. W końcówce spotkania strzelił bramkę na 3-3 i cenny pkt trafia do Skórca. Zryw zaś sprawił niespodziankę moim zdaniem, i pokonał Tygrysa na własnym boisku 3-2. Zryw gra nie równo i nigdy nie wiadomo jakim wynikiem zakończy się jego mecz. Między Naprzodem a Zrywem jest pkt różnicy.

TYP 1, wynik 2-1

herbHutnik Huta Czechy - Orzeł Unin(b)herb

Hutnik nie sprostał drużynie Jabłonianki i przegrał minimalnie w Jabłonnie 1-0. Spotkanie stało na wyrównanym poziomie. Pierwsza połowa bezbramkowa, w drugiej Jabłonianka strzela bramkę i inkasuje 3pkt. Dla Hutnika był to już 5 mecz bez wygranej i jest coraz niżej dołu tabeli. Unin na własnym boisku podejmował spadkowicza z IV ligi Naprzód Skórzec. Beniaminek nie zdołał obronić 3pkt tracąc w końcówce spotkania bramkę na 3-3. Został nie dosyt, ponieważ można było wygrać i wydostać się ze strefy spadkowej. Jeżeli nie teraz to kiedy Hutnik przełamie złą passę i zainkasuje 3pkt?

TYP 1, wynik 3-1

herbVictoria Kałuszyn -  Jabłonianka Jabłonna Lackaherb

Victoria po dwóch wygranych z rzędu na swoje kolejne spotkanie udała się do Zbuczyna. Obie drużyny walczyły w dolnej części tabeli dlatego dla oby drużyn to spotkanie było bardzo ważne. Spotkanie miało dramatyczny przebieg, ponieważ jeszcze do 90 minuty wynik na tablicy 1-1. Zawodnicy ze Zbuczyna pokazali charakter i udowodnili, że potrafią grać do końca i w ostatnich minutach strzelili dwie bramki a końcowy wynik 3-1 dla Wektry. Jabłonianka na własnym boisku podejmowała Hutnik, który jest dla Jabłonianki nie wygodnym rywalem. Tak samo było i tym razem, po pierwszej słabej połowie w drugiej Jabłonianka strzela bramkę i nie oddaje cennego zwycięstwa. 3pkt, 3 wygrana z rzędu, 17 pkt i 6 miejsce w tabeli. Spotkania pomiędzy Jabłonianką a Victorią zawsze były, są i będą bardzo ciekawe. Jabłonianka od ponad dwóch lat nie przegrała z Victorią na jej terenie. Patrząc na tabelę, faworytem spotkania Jabłonianka, jednak Victoria na własnym boisku jest bardzo groźna.

herbTajfun Jartypory(b) - Wektra Zbuczynherb

Tajfun w ostatniej kolejce udał się do dalekiego Sobolewa gdzie zmierzył się z Sępem Żelechów. Spotkanie zakończyło się niespodziewaną według mnie wygraną Tajfuna 2-0. Po tej wygranej beniaminek z Jartypor awansował na 8 miejsce w tabeli. Wektra w niedzielne popołudnie grała bardzo ważne spotkanie z Victorią. Obie drużyny plasują się w dolnej części tabeli dlatego tylko wygrana pozwoliła na opuszczenie strefy spadkowej. Spotkanie rozstrzygnęło się w doliczonym czasie gry. Wynik końcowy 3-1 dla Wektry, 11pkt na koncie i 11 miejsce w tabeli. Tajfun moim zdaniem jeżeli zagra mądrzę i konsekwentnie nie powinien mieć problemów z pokonaniem Wektry.

herbWilga Miastków - Sęp Żelechówherb

Bardzo ciekawe spotkanie ostatniej z przed ostatnią drużyną w tabeli. Wilga po przegranej konfrontacji z Miedzanką 3-1 spadła na ostatnie miejsce w tabeli z 7pkt na koncie. Sęp zaś nie sprostał drużynie z Jartypor i przegrał 2-0 w Sobolewie. Obie drużyny znajdują się w strefie spadkowej. Przed tym spotkaniem dla Wilgi atutem jest boisko. Sęp grający wszystkie spotkania na wyjazdach musi zacząć wygrywać, aby wydostać się ze strefy spadkowej, ponieważ drużyna potrafi grać co pokazała w Sokołowie, gdzie pokonała Podlasie 1-0.

TYP 2, wynik 0-2