statystyki szczegółowe

Aktualności

XXIV KOLEJKA OKIEM EXPERTA

• autor: wojtgradz, 2015-05-05 08:46

Za nami już XXIII kolejki LO. Do końca ligi zostało już tylko 6 spotkań. W ostatniej kolejce padło 34 bramki co daje nam średnią na spotkanie 4,25 bramki. Najwięcej bramek kibice obejrzeli w Jartyporach gdzie Victoria wygrała z Fajtunem 6-2, najmniej zaś w Uninie, gdzie Orzeł uległ Czarnym 1-0.

Patrząc na tabelę można zauważyć, że podzieliła się na dwie części. Od miejsca 1-9 gdzie drużyny mają od 33 do 56pkt i od miejsca 10-16 gdzie drużyny mają punktów od 26 do 18. W dolnej części tabeli walka o utrzymanie rozegra się pomiędzy 7 zespołami. W najgorszej sytuacji Wilga Miastków.

Spotkanie Kolejki:

Miedzanka Miedzna - Tafjun Jartypory

Zapraszam do komentowania XXIV kolejki LO.

***************************************************

herbSęp Żelechów - Hutnik Huta Czechyherb

Sęp w ostatniej kolejce na własnym boisku podejmował v-ce lidera LO Naprzód Skórzec. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną Naprzodu 4-0. Gospodarze drugą połowę grali w 10 po czerwonej kartce kapitana Sępa. Hutnik swoje spotkanie rozgrywał w Miastkowie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1 dla Hutnika. W spotkaniu tym sędzia także użył czerwonych kartek. Z opisu spotkania na którejś ze stron internetowych wyczytałem, że spotkanie było bardzo brutalnym widowiskiem. Sęp musi walczyć w każdym meczu o pkt aby móc utrzymać się w lidze. Do bezpiecznego miejsca traci 3pkt. Hutnik gra z meczu na mecz coraz lepiej i uważam, że do Trąbek wróci z punktami.

TYP X, wynik 1-1

herbMiedzanka Miedzna(b) - Tajfun Jartypory(b)herb

Bardzo ciekawe spotkanie w Miedznej. Miedzanka, która ostatnie spotkanie przegrała na wyjeździe z Fenixem 2-0, w rundzie wiosennej wygrała tylko jedno spotkanie, a sześć przegrała. W tabeli ligowej ma już tylko 2pkt przewagi nad strefą spadkową. Tajfun zaś w ostatniej kolejce uległ na własnym boisku Victorii Kałuszyn aż 6-2. Dla Tajfuna było to trzecie spotkanie bez wygranej. Spotkanie w Miedznej zapowiada się bardzo interesująco i odkąd pamiętam spotkania obu drużyn stały na bardzo dobrym poziomie. Miedzna musi wygrać, zaś Tajfun może. Ostatnie spotkanie na jesieni zakończyło się wysoką wygraną Miedzanki w Jartyporach 5-1. Czas na rewanż.

TYP 2, wynik 0-2

herbVictoria Kałuszyn - Wilga Miastkówherb

Ten kto skazywał po rundzie jesiennej Victorię na A klasę, teraz może pluć sobie w brodę. Victoria to inny zespół niż ten z jesieni i teraz każda drużyn może się bać o wynik w bezpośrednim spotkaniu z Victorią. 3 spotkania i 7pkt. Wygrana z Miedzanką 3-1 i ostatnia w Jartyporach 6-2 mówią same za siebie, Victoria jeszcze nie spadła. Wilga zaś zajmuje ostatnie miejsce w tabeli a w weekend przegrała na własnym boisku z Hutnikiem 3-1. Dla Wilgi to ostatni dzwonek aby wygrać i mieć szansę na utrzymanie się. Victoria ma szansę po tym spotkaniu wydostać się ze strefy spadkowej. Faworytem Kałuszyn, który jeszcze nie spadł i walczy do końca o LO.

TYP 1, wynik 3-1

herbNaprzód Skórzec(s) - Wektra Zbuczynherb

Naprzód nie miał problemów z pokonaniem Sępa w Żelechowie. Tym bardziej, że gospodarze ułatwili gościom wygraną po czerwonej kartce. Wynik spotkania 4-0 dla Naprzodu. Wektra zaś planowo pokonała Tygrysa i to bardzo wysoko 6-0 i po przebudzeniu się w Sokołowie tydzień temu gdzie wygrała 3-2 odskoczyła od strefy spadkowej, na którą ma już 3pkt przewagi. Wektra udowodniła w Sokołowie, że potrafi grać na trudnym terenie. Naprzód zaś słabo gra przed własną publicznością, tydzień temu tylko zremisował z Wilgą Miastów. Niespodzianka??? Wszystko możliwe, faworytem spotkania v-ce lider, jednak Wektra może pokusić się o niespodziankę.

TYP X, wynik 2-2

herbTygrys Huta Mińska - Jabłonianka Jabłonna Lackaherb

Tygrys cały czas spada i jak na razie na cztery łapy jednak jest coraz niżej w tabeli. W ostatni weekend przegrał na wyjeździe z Wektrą 6-0. Był to 13 mecz z rzędu bez wygranej. Jabłonianka zaś w derbach uległa na własnym boisku drużynie Sokołowa 3-2. Sokołów dzięki tej wygranej przerwał passę 18 spotkań z rzędu bez porażki Jabłonianki na jej boisku. Na jesieni w Jabłonnie Tygrys przegrał swój pierwszy mecz ligowy 4-1. Tygrys musi zacząć wygrywać aby nie znaleźć się w strefie spadkowej. Jabłonianka po dwóch porażkach z rzędu musi się podnieść z kolan i udowodnić, że potrafi grać w piłkę. Na papierze faworytem jest Jabłonianka, jednak Tygrys moim zdaniem może sporo namieszać w tym spotkaniu.

herbPodlasie Sokołów Podlaski  - Orzeł Unin(b)herb

Podlasie po raz drugi w tym sezonie pokonało Jabłoniankę. Na jesieni w Sokołowie padł wynik 1-0 parę dni temu 3-2 w Jabłonnie. Jak pisałem wyżej Podlasie przerwało passę 18 spotkań bez porażki Jabłonianki w Jabłonnie. Unin zaś mierzył się na własnym boisku z liderem Czarnymi Węgrów. Spotkanie zakończyło się wygraną Czarnych 1-0. Unin cały czas walczy o utrzymanie w LO, Podlasie zaś o jak najlepszą pozycję w tabeli. Faworytem spotkania zespół z Sokołowa. Unin aby wygrać w Sokołowie, musi iść w ślady Wektry, która udowodniła, że jak się chce to wszystko można, ze stanu 2-0 wyciągnęła na 2-3 i wygrała w Sokołowie.

TYP 1, wynik 1-0

herbCzarni Węgrów(s) - Zryw Sobolew  herb

Tak jak pisałem tydzień temu i przeczuwałem, Czarnych czekało ciężkie spotkanie w Uninie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Czarnych 1-0. Zryw zaś pokazał charakter i ze stanu 0-2 z pierwszej połowy doprowadził do stanu 2-2 w spotkaniu przeciwko Watrze Mrozy. Dla Zrywu był to pierwszy remis w rozgrywkach w tym sezonie. Zryw pokazał, że jest inną drużyną niż ta z jesieni i gdzie nie zajedzie tam walczy o punkty do ostatniej minuty. Faworytem Czarni.

herbWatra Mrozy - Fenix Siennicaherb

Watra w Sobolewie pokazała dwie twarze. W pierwszej połowie walczyła i prowadziła 2-0 zaś w drugiej roztrwoniła dwubramkową przewagę i ostatecznie wywiozła z Sobolewa punkt. Fenix zaś przełamał się po ostatnich porażkach i na własnym boisku pokonał Miedzankę 2-0. Spotkanie w Mrozach zapowiada się bardzo interesująco. Obie drużyny znają się bardzo dobrze, ponieważ sporo ze sobą grały czy to w A klasie Warszawskie, A klasie Siedleckiej czy w LO. Faworytem Fenix, który cały czas walczy o udział w barażach. Watra z tego co pamiętam jest dla Fenixa nie wygodnym przeciwnikiem.

TYP 2, wynik 0-1