statystyki szczegółowe

Aktualności

II kolejka Okiem Experta

• autor: wojtgradz, 2016-08-15 10:43

Pierwsza kolejka za nami. Odbyły się wszystkie zaplanowane spotkania. 31 bramek w pierwszej kolejce to bardzo dobry wynik. Na osiem spotkań z czystym kontem bramkowym pozostają Jabłonianka Jabłonna Lacka, Orzeł Unin i Płomień Dębe Wielkie. Wszystkie 3 drużyny wygrały swoje spotkanie 2-0.

Najwięcej bramek w pierwszej kolejce straciła Tęcza Stanisławów. Drużyna Tajfuna nie była gościnna na własnym boisku i strzeliła Tęczy 5 bramek, Tęcza zaś odpowiedziała 2 trafieniami.

Przed nami II kolejka Ligi Okręgowej. Poniżej zapowiedź spotkań i typy.

Zapraszam do typowania Ligi Okręgowej w Typerze.

herbherbherb herb herb herb herbherbherb herb herb herb herb herb herbherb

SOBOTA

herbherbZespół Wektry Zbuczyn w pierwszej kolejce postawił się spadkowiczowi z IV Ligi Naprzodowi Skórzec. Pierwsze 15 minut nie wskazywało na to, że Wektra powalczy o cokolwiek, ponieważ przegrywała 2-0. Przed zejściem do szatni bramka kontaktowa, po zmianie stron bramka na 2-2. Remis był blisko jednak Naprzód nie był gościnny i 3pkt zostały w Skórcu. Wynik końcowy 3-2. Tęcza swoje zmagania w LO rozpoczęła od wyjazdu do Jartypor aby zmierzyć się z Tajfunem. Początek bardzo dobry. Tęcza jako pierwsza strzeliła bramkę bramkę, jednak gospodarze odpowiedzieli aż 5 trafieniami. Pod koniec spotkania Tęcza raz jeszcze wpakowała piłkę do siatki. 5-2 dla Tajfuna. Wektra na własnym boisku jest bardzo groźnym zespołem. Oczywiście faworyt spotkania. TYP: 1.

herbherbBeniaminek z Małkini dzielnie walczył przez ponad 75 minut w Uninie. Dopiero w końcówce spotkania dał sobie wbić dwie bramki aby w inauguracyjnym spotkaniu po powrocie do Ligi Okręgowej przegrać 2-0. Tajfun zaś na własnym boisku podejmował Tęczę Stanisławów. Początek należał do Stanisławowa, który objął prowadzenie. Potem w swoje nogi sprawy wziął Laskowski który wpakował 3 razy piłkę do siatki przyjezdnych. Dwa trafienia dołożyli jego koledzy a wynik spotkania w końcówce z rzutu karnego ustalił zawodnik Tęczy. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną Tajfuna 5-2. Dzięki tej wygranej, Tajfun po pierwszej kolejce jest liderem LO. Spotkanie w Małkini zapowiada się bardzo ciekawie. Małkinia mało kiedy przegrywa na własnym boisku, a Tajfun rozpędzony wygraną i pozycją lidera zapewne zechce liderowanie utrzymać dalej. TYP: 2.

herbherbHutnik dzielnie bronił się tylko w pierwszej połowie w spotkaniu przeciwko gospodarzom w Mińsku Mazowieckim. Mińsk w drugiej połowie wyszedł na prowadzenie, jednak Hutnik szybko zdołał doprowadzić do remisu. Pod koniec dwa ciosy i spotkanie wygrał zespół z Mińska 3-1. Orzeł na własnym boisku podejmował beniaminka z Małkini. Trudno było wskazać przed pierwszą kolejką faworyta tego spotkania, ponieważ Małkinia wróciła do LO a w Orle zaszły zmiany kadrowe i trenerskie dlatego nikt nie wiedział jak zaprezentuje się III zespół z poprzedniego sezonu. W końcówce spotkania po dwóch trafieniach Orzeł wygrał 2-0 i na swoje konto zapisał pierwsze 3pkt. Faworytem spotkanie Hutnik, który po dobrej walce uległ rezerwom IV ligowej Mazovi. TYP: 1.

herbherbJabłonianka na inaugurację Ligi Okręgowej sezonu 2016/2017 udał się do dalekiego Miastkowa, aby tam wczesnym rankiem zmagać się o ligowe punkty. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0 dla Jabłonianki i był to najmniejszy wymiar kary. Gdyby swoje celowniki nastawili napastnicy Jabłonianki spotkanie mogło skończyć się wynikiem dużo większym. Mazovia na rozpoczęcie sezonu na własnym boisku gościła zawsze groźnego przeciwnika jakim jest Hutnik Huta Czechy. Spotkanie w pierwszej połowy wyrównane, w drugiej przewaga Mazovi i wygrana 3-1. Moim zdaniem faworytem spotkania będzie Jabłonianka. W poprzednim sezonie na jesieni uległa 3-1, zaś na wiosnę pokonała w Mińsku Mazovię 2-0. TYP: 1.

herbherbFenix na spotkanie w ramach I kolejki Ligi Okręgowej udał się do niedaleko położone Huty Mińskiej, gdzie swoje spotkania rozgrywa drużyna Tygrysa. Spotkanie bardzo wyrównane i różnica jednej bramki rozstrzygnęła mecz. Fenix wygrał 2-1. Wilga na własnym boisku podejmowała zespół Jabłonianki. Moim zdaniem nie miała żadnego pomysłu na zespół Jabłonianki. Oprócz jednego groźnego strzału obok słupka, więcej nie stworzyła klarownych sytuacji do próby wypracowania korzystnego dla siebie wyniki. Fenix na własnym boisku będzie faworytem sobotniego spotkania. Warto dodać, że drużyna z Siennicy ma w kim wybierać, ponieważ w sezonie 2016/2017 zgłosiła II drużynę do B klasy. TYP 1.

herbherbKosovia po wywalczeniu obok Wektry i Małkini awansu do LO w pierwszej kolejce mierzyła się z drużyną Płomienia. Spotkanie rozegrane w Dębe zakończyło się wygraną gospodarzy 2-0. Tygrys na własnym boisku podejmował sąsiada Fenixa Siennice. Po wyrównanym spotkaniu Tygrys musiał uznać wyższość gości i przegrał 2-1. Oba zespoły swoje pierwsze spotkania przegrały. Tygrys na własnym boisku, zaś Kosovia na wyjeździe. Trudno wskazać faworyta spotkania, ale własne boisko i chęć zdobycia pierwszych punktów w LO przemawiają za gospodarzami. TYP 1.

NIEDZIELA

herbherbVictoria w Sobolewie pokazała charakter i takie wszystkie spotkania chcemy oglądać jak to w niedzielne popołudnie w którym zmierzył się Zryw z Victorią. Po znalezionym opisie na portalach klubów mogę napisać tak: 0-60 minuta 3-0 dla Zrywu, 60-90 minuty 0-3 dla Victorii, końcowy rezultat 3-3. Charakter i walka do końca sprawiły że niemożliwe stało się możliwe. Płomień w pierwszej kolejce na własnym boisku podejmował beniaminka z Kosowa Lackiego. Spotkanie wygrał pewnie 2-0. Faworytem spotkanie powinna być Victoria, która pokazała charakter i wolę walki w Sobolewie. TYP 1.

herbherbSpadkowicz z IV Ligi Naprzód Skórzec na własnym boisku podejmował beniaminka ze Zbuczyna, Wektrę Zbuczyn. Spotkanie bardzo wyrównane. Pierwsze 15 minut dominacja Naprzodu i dwie bramki, potem bramka do szatni i rozpoczęcie II połowy i 2-2. Przy stanie 2-2 gospodarze ruszyli do ataku i 3pkt zostały w Skórcu. 3-2 wynik końcowy. Zryw rozegrał bardzo dobre spotkanie na własnym boisku przeciwko Victorii. Można powiedzieć, że przegrał wygrany mecz. do 60 minuty prowadził 3-0. Potem głupia czerwona kartka i 3-1. W końcówce druga czerwona kartka i spotkanie zakończyło się podziałem punktów 3-3. Naprzód zdecydowanym faworytem. Zryw osłabiony czerwoną kartką. TYP 1.