XIV kolejka Okiem Experta

• autor: wojtgradz, 2016-11-01 21:23

Zbliżamy się do końca rudny jesiennej. Do rozegrania zostały już tylko 2 kolejki. Dodatkowo po zakończeniu rozgrywek tydzień później odbędą się dwa spotkania zaległe.

W ostatniej kolejce dużo się działo. Lider przegrywa po raz pierwszy. Fenix na własnym boisku po skromnym zwycięstwie 1-0 pokonuje Naprzód Skórzec. Victoria udowadnia, że ma kryzys po za sobą i wygrywa trzecie spotkanie z rzędu. W dole tabeli na ostatnim miejscu Tęcza, przed nią Małkinia i Kosów Lacki.

W ostatniej kolejce padło 32 bramki na osiem spotkań, średnia 4 bramki na mecz. Najmniej bramek zobaczyli kibice w Uninie, gdzie Orzeł zremisował z Wektrą 0-0. Najwięcej padło w Stanisławowie, gdzie Tęcza przegrała z Wilgą 4-3 oraz w Małkini, gdzie Małkinia przegrała z Rygrysem 5-2.

SPOTKANIE KOLEJKI:

Tygrys Huta Mińska - Hutnik Huta Czechy.

Zapraszam do typowania XIV kolejki Ligi Okręgowej.

SOBOTA

herbherbBardzo ciekawie zapowiada się spotkanie w Hucie Mińskiej. Tygrys, który w ostatniej kolejce pokonał Małkinię 5-2 podejmie na własnym boisku Hutnik, który na własnym boisku pokonał Płomień 4-1. Zarówno Tygrys jak i Hutnik w ostatnich dwóch kolejkach zainkasował 6pkt. Z jednej stronie napastnik Sobótka z drugiej rozgrywający Głąbicki. Kto okaże się skuteczniejszy w sobotnie popołudnie. TYP X.

NIEDZIELA

herbherbStało się. Trzeba było czekać do XIII kolejki aby któraś z drużyn po raz pierwszy pokonała Lidera ze Skórca. W ostatniej kolejce Fenix znalazł sposób na Naprzód i wygrał na własnym boisku 1-0. Dla Naprzodu była to pierwsza porażka w LO. Kosów, który złapał wiatr w żagle na własnym boisku podejmował Victorię, która idzie jak burza. Victoria po raz kolejny pokazała, że trzeba się z nią liczyć i z Kosowa wywiozła 3pkt wygrywając 3-1. Faworyt Naprzód. TYP 1.

herbherbWilga tak wysoko??? Nikt nie spodziewał się, że Wilga po XIII kolejkach będzie na 3 miejscu z 27pkt na koncie. W ostatniej kolejce pokonała w Stanisławowie Tęcze 4-3. Dzięki tej wygranej przedłużyła serię zwycięstw z rzędu do pięciu. Małkinia na własnym boisku podejmowała Tygrysa. Spotkanie zakończyło się porażką gospodarzy 5-2. Wystarczy popatrzeć na tabelę i widzimy faworyta spotkania. TYP 1.

herbherbBardzo ciekawie zapowiada się spotkanie w Mińsku. Mazovia II podejmie na własnym boisku Tęczę. W ostatniej kolejce Mazovia II zremisowała w Jartyporach 1-1. Tęcza na własnym boisku po bardzo dobrym spotkaniu minimalnie uległa Wildze 4-3. Mazovia II chyba wróciła na dobry tor, ponieważ od trzech spotkań nie przegrała. Dwa remisy i jedna wygrana. Tęcza nadal bez zwycięstwa w LO. Faworytem spotkania gospodarze z Mińska. TYP 1.

herbherbZryw dzielnie walczył i udowodnił, że zarówno na wyjazdach jak i na własnym boisku potrafi zdobywać bramki i punkty. W końcówce spotkania w Jabłonnie zdołał zremisować 3-3. Fenix jako pierwsza drużyna w sezonie pokonała Naprzód Skórzec. Skromnie 1-0 ale zwycięstwo z Liderem cieszy podwójnie. Trudno gdybać na temat farmy Fenixa, ponieważ potrafią zagrać bardzo dobre spotkanie ale wrócić bez punktów, jak to było tydzień wcześniej w Kałuszynie. Faworytem gospodarze. TYP 1.

herbherbWektra od trzech spotkań nie może wygrać. W ostatniej kolejce na wyjeździe dzielnie walczyła z Orłem Unin i wywiozła cenny punkt z ciężkiego terenu. Victoria zaś wygrała ostatniej 3 spotkania i pnie się ku górze w ligowej tabeli. Wektra wpadła w kryzys a Victoria pod koniec sezonu z niego wyszła. Uważam, że kolejne punkty wrócą do Kałuszyna. TYP X.

herbherbÓsme spotkanie bez zwycięstwa. Tyle już kolejek minęło od ostatniego wygranego spotkania Orła Unin. W ostatniej kolejce tylko albo aż zremisował na własnym boisku z Wektrą 0-0. Tajfun dzielnie walczył z rezerwami Mazovii. Podobnie jak w spotkaniu Orła, w Jartyporach także padł remis. Końcowy wynik 1-1. Trudno wskazać faworyta, uważam jednak, że Tajfun może wrócić do Jartyporach z punktami. TYP X.

herbherbPłomień w ostatniej kolejce poniósł drugą porażkę w sezonie. Na wyjeździe grał w Trąbkach przeciwko Hutnikowi. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 4-1. Jabłonianka na własnym boisku podejmowała Zryw. Spotkania pomiędzy tymi drużynami zawsze przynoszą dużo emocji. Tym razem było podobnie. Kibice zgromadzeni w Jabłonnie byli świadkami bardzo dobre spotkania w którym padło aż sześć bramek. Wynik końcowy 3-3. Płomień na własnym boisku przegrał tylko raz i była to przegrana z Naprzodem Skórzec. TYP 1.