Za nami już XXI kolejek i do końca sezonu zostało już tylko IX. Walka zarówno o awans jak i spadek nabiera tępą i zapowiada się bardzo interesująco.

W ostatniej kolejce Hutnik i Naprzód swoje spotkania wygrały.

Ze strefy spadkowej wygrała Kosovia i Unin.

W środkowej części tabeli ścisk. Między 7 a 14 drużyną jest tylko 6pkt różnicy.

JABŁONIANKA Jabłonna Lacka - HUTNIK Huta Czechy

Zapraszam do typowania i komentowania XXI kolejki Ligi Okręgowej.

herbherbherb herb herb herb herbherbherb herb herb herb herb herb herbherb

SOBOTA

herbherb6 spotkań czekała Jabłonianka aby wygrać pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej. W sobotnie popołudnie udał się do Małkinii aby zagrać z rewelacją rundy wiosennej. Małkinia 5 spotkań z czego 4 wygrane i 1 remis. Przed tą kolejką Jabłonianka 5 spotkań i dwa remisy i 3 porażki. Widmo spadku od razu poskutkowało i Jabłonianka wygrała na trudnym terenie 3-1. Hutnik wygrywa spotkanie za spotkaniem i do Jabłonny przejedzie jako Lider rozgrywek. W ostatniej kolejce na własnym boisku rozbił Wektrę 6-1. Faworytem spotkania Hutnik, któremu w Jabłonnie gra się ciężko. TYP X, wynik 1-1

herbherb Wektra ostatnie dwa spotkania przegrała. Najpierw w Małkinii 3-1 a teraz w Trąbkach 6-1. Dwa spotkania zaległe i dolna część tabeli. Na dzień dzisiejszy widmo spadku podobnie jak Tygrys, który w ostatniej kolejce na własnym boisku uległ Płomieniowi 4-1. Pomiędzy Tygrysem a Wektrą są dwa pkt różnicy. Wektra aby myśleć o pozostaniu w LO to spotkanie musi wygrać. Każdy inny wynik niż wygrana gospodarzy będzie rozczarowaniem. TYP 1, wynik 3-1

herbherbZryw w ostatniej kolejce w derbach minimalnie uległ Wildze Miastków w Miastkowie 3-2. Mazovia zaś na własnym boisku podejmowała Naprzód Skórzec. To spotkanie powinna wygrać. Już w pierwszej połowie powinna prowadzić kilkoma bramkami. Nasuwa się stare powiedzenie, "niewykorzystane sytuacje lubią się mścić" i tak było w tym wypadku. Mazovia II przegrała 2-1. Zryw na własnym boisku gra bardzo dobrze i jest wysoko w tabeli. TYP 1, wynik 3-1

herbherbNaprzód w ostatniej kolejce spisał się poniżej oczekiwań albo po prostu był zmęczony ponieważ drużyna ze Skórca grała trzy spotkania w tygodniu. Wpierw uległ na własnym boisku Wildze Miastków 2-1, potem w środę odpadła w pucharze. W niedzielę mimo słabej gry pokazała charakter i wygrała z Mazovią II 2-1. Unin na własnym boisku podejmował Victorię. Po ostatniej wygranej w Kosowie 3-1 zawodnicy poczuli, że mogą wygrać z każdym. Pokonali Victorię 2-0 i pną się w górę tabeli. TYP 1, wynik 2-1

herbherbPłomień dwa tygodnie temu tak jak przewidywałem pokonał na własnym boisku Zryw Sobolew 2-1. Teraz udał się do niedaleko położonej Huty Mińskiej na spotkanie z Tygrysem. To spotkanie także wygrał a wynik końcowy 4-1. Rewelacja rozgrywek bo tak można nazwać postawę Wilgi Miastków która ze spotkania na spotkanie zaskakuje wynikami na własnym boisku w derbach pokonała Zryw Sobolew 3-2. Trudno wskazać faworyta spotkania. remis będzie chyba najbardziej sprawiedliwy dla obu drużyn. TYP X, wynik 1-1

NIEDZIELA

herbherb6 spotkań i 6 wygranych. To pierwsza tak długa seria w tym sezonie zawodników Fenixa. W ostatniej kolejce po problemach lecz z Happy Endem Fenix wygrał w Stanisławowie 2-0. Aktualnie zajmuje 4 miejsce z 43pkt na koncie. Małkinia do weekendowego spotkania miała bardzo dobry bilans gier w rundzie wiosennej. 4 wygrała i jeden zremisowała. Wydostała się ze strefy spadkowej i pnie się w górę. Na jej drodze w ostatniej kolejce stanęła drużyna Jabłonianki. Patrząc po wynikach spotkań na wiosnę to Małkinia była faworytem spotkania. Jednak w tej lidze każdy może wygrać z każdym i Jabłonianka pokonała Małkinię 3-1, grając w 10 przez całą drugą połowę. czekam na 7 wygraną z rzędu Fenixa. TYP 1, wynik 2-0

herbherbVictoria początek sezonu może uznać za udany. Dwa spotkania i dwie wygrane. Potem dwa spotkania nie rozegrane z powodu problemów z boiskiem. Teraz ostatnie dwa spotkania to spotkania o których musi jak najszybciej zapomnieć. Najpierw porażka w Miastkowie 6-0 a teraz w Uninie 2-0. Tajfun zaś uległ dwa tygodnie Fenixowi 4-1 a teraz na własnym boisku przegrał w ostatniej minucie z Kosowem Lackim 2-1. Faworytem spotkania jest Victoria która moim zdaniem wreszcie się przełamie i zacznie zdobywać cenne punkty. TYP 1, wynik 2-1

herbherbKosów w ostatniej kolejce dość niespodziewanie wygrał z Tajfunem w Jartyporach 2-1. Bramka na 2-1 padła z rzutu karnego w ostatniej minucie meczu. Tęcza po cennym remisie w Jabłonnie ze stanu 3-0 na 3-3 podejmowała na własnym boisku Fenixa który do Stanisławowa jechał z serią 5 spotkań z rzędu wygranych. Kibice zgromadzeni na trybunach bramki obejrzeli dopiero w drugiej połowie. Ostatecznie Fenix wygrał 2-0. Kosów na własnym boisku MUSI pokonać Tęczę aby myśleć jeszcze o utrzymaniu się w LO. Jeżeli straci pkt może zacząć myśleć o przyszłym sezonie w A klasie. TYP 1, wynik 2-0